P4SMF58A
Mfr.Part #
P4SMF58A
Datasheet
P4SMF58A
Description
58V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
Stock
2876
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V